Maroon 5

7. ledna 2008 v 21:07 |  životopisy

Maroon 5

Znají se už od 14. let. Původně založili klasickou pop - rockovou kapelu, Kara´s Flowers a všechno se zdálo být na dobré cestě. Oslovili hudební vydavatelství, ujal se jich renomovaný producent Rob Cavallo a plánovali vydání svého prvního cd The Fourth World. Jenže najednou nic nevycházelo tak jak mělo. Písničky nebyli tak dobré , jak bylo v plánu, hudební vydavatelství se zaleklo pravděpodobného neůspěchu a okamžitě s kapelou ukončila smlouvu, ta samozřejmě stratila motivaci a na nějaký čas se rozpadla....
Ne však úplně - všichni zůstali kamarádi. Ovšem tak jako tak všechno bylo fuč. " Najednou jsme nevěděli co dělat, bylo to pro nás, jakoby najednou dobrého studenta vyhodili kvůli jednomu průšvihu ze školy" vzpomíná zpěvák a kytarista Adam. najednou neměli žádný nový nápad, a studium bylo v té chvíli jediné , co jim zbývalo. "Vrátili jsme se na univerzitu, a rychle se snažili vymyslet nový plán". Zajímavé je, že polovina kapely bubeník ryan a basskytarista Mickey, zůstali na Kalifornské univerzitě a Adam Levine spolu s kytaristou Jessem odjeli na univerzitu do new Yorku. Prý také kvůli tomu, aby si udělali ten nejpřesnější obrázek o tom jaká jaká muzika je žádaná a co naopak vůbec neletí. " Bylo to pro nás dost překvapení. protože všichni poslouchali hlavně Hi Hop a R´n ´B, tedy úpně něco jiného, než čím jsme do té doby žily my"" vypráví Adam. " Když se řekne skládání písniček, vybaví se mi The Beatles, Bob Dylan, nebo Simon a Garfunkel, prostě hudba, na kter jsem vyrostl. Ale když jsem si pak pustil Aaliyah nebo Jay - Z, zjistil jsem že je to opravdu dobré, a skoro mi bylo líto , že jsem se k tomu nedostal už dřív. protože mě to úplně dostalo a věděl jsem , že je to, co chci dělat. Boba Dylana jsem vyměnil za Stevieho Wondera, a já byl šťastný, protože jsem měl novou hudební ispiraci."
Stejné nadšení azčal brzy sdílet i Adamův kamarád Jesse a brzy se pustili do práce. "Začal jsem se učit zpívat více soulově a Jesse se naučil na klávesy - to byla zásadní změna" Okamžitě se spojili se zbytkem kapely v L.A. a přesvědčili je k novému plánu. přijali páteho člena, kytaristu Jamese Valentina, a pustili se do práce. Nezaměřili se však výhradně na R´n B.. pouze si "vypůjčili" klasický houpavý rytmus a spojili jej s typickým pop - rockem. kromě hudebního stylu změnili i název kapely. Kara´s Flowers bylo minulostí, na scéně se objevili Maroon5! A proč to? " Je to jednoduché. Když už jsme procházeli takovou změnou, řekli jsme si, že to chce změnit úplně všechno, i název. A navíc když si vymyslíte název kapely v patnácti, ve třiadvacet o tom máte už jinou představu".
S novou Image , stylem, i názvem kapela rychle pocítila nový zájem vydavatelství. V New Yorku podepsali novou smlouvu a opět se vrátili do nahrávacího studia, kde začali dávat dohromady nové písně. Směs funku a soulu spojeného s po - rockem se brzy ukázala jako skvělá varianta. K tomu všemu přesně pasoval Adamův osobitý zpěv. A tak vznikla deska Songs About Jane. proč zrovna takový název? Stejně jako některé písně na albu, i samotný název má hodně společného s Adamovou ex-přítelkyní, jejíž jméno je Vám už doufám jasné. (JANE)
A co na TO ZPĚVÁK? " Ne celá deska se točí kolem mé ex-přítelkyně. Například hned první píseň Harder To Breathe se Jane vůbec netýká. Bylo toho hodně, o čem jsem texty chtěl a mohl psát. Ale nechtěl jsem aby z toho vznikly nějaké směšné nesmysly. Proto jsem všechen svůj smutek přeměňoval na inspiraci k textům. Nejzdařilejší je samozřejmě This Love, která má hodně dobrý kytarový základ. Doufám, že se nám i na další desce podaří aspoň jedna nebo dvě písničky, jako je tahle.." Maroon5 získali své povedené desce Songs About Jane množství nominací na hudební ocenění. Kromě toho v živém vystoupení zazářili na předávání cen Mtv Music Award v Říme. Nebo na Grammy Awards, kde získali také grammy za kategorii objev roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simonka Simonka | 26. srpna 2008 v 22:46 | Reagovat

Ahoj :) vidím, že se zajímáš o M5. Kdybys chtěla podpořit moje stránky, který jsou celý o M5, klikni na odkaz a zkopíruj ikonku. http://www.maroon5.estranky.cz/clanky/novinky/par-info-zase___

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama