anchesenamon

19. února 2008 v 17:27 |  egypt
Tutanchamon jako správný vládce potřeboval dědice. Za nedlouho se Anchesenamon podařilo otěhotnět. Ale po pár měsících potratila. Nešťastný pár dal fétus mumifikovat a vyrobit pro něj malinkatý sarkofág a se slzami v očích pohřbít..
Po pár letech stejné místo. Na balzamovacím stole leží malý nevyvinutý tvoreček, jemuž nebylo souzeno přežít. Stejně jako jeho staršímu sourozenci. Tutanchamon a jeho milovaná Anchesenamon pohřbili další dítě. Ještě míň obinadel. Ještě menší sarkofág. (oba féty byli nalezeny v Tutanchamonově hrobce) Oba mladí manželé začali propadat panice.

Musí přece splodit dědice.
Zajímavé je, že Tutanchamon neměl zřejmě žádné vedlejší manželky. Jen svou milovanou Anchesenamon. Možná, že kdyby měl i jiné manželky, podařilo by se mu zplodit potomka a po jeho smrti by nenastala tahanice o moc. Ale to jsou pouze mé domněnky.
Po dalších několika málo letech zase stejné místo. Pod rukama balzamovačů se však nenachází malé nevyvinuté stvořeníčko, nýbrž mladý faraon. Smutná je Anchesenamon. Smutný je i výraz mladého panovníka, po náhlém přetržení nitky života. Jeho posmrtná maska je nasazena, stačí jen pohřbít. Nádherný pohřeb, nádherná hrobka, nádherná hostina a nádherná smutná královna. Vezír Aj s zářícím úsměvem. Jak by taky ne. Má se stát faraonem. Co na tom, že je starý.
O pár týdnů později. Nacházíme se v Chatuše. Hlavním městě odvěkých nepřátel Egypta. Posel egyptské královny vbíhá do trůního sálu a předává chetitskému králi psaní od své paní. Pak se ukloní a postaví se opodál. "Královna Egypta krásná a moudrá Anchesenamon chce si vzíti jednoho z mých synů za muže, čímž by se stal i právoplatným králem říše egyptské." hlásí král po přečtení dopisu. "Budiž tedy. Královně bude vyhověno." A tak se chetitský princ vydal na cestu. Na cestu za svou krásnou nevěstou. Na cestu, kterou nikdy nedokončil. Na hranicích s Egyptem byl on i jeho družina přemožen a zabit. Krásnou smutnou královnu si vzal Aj.
O pár měsíců později smutná královna za záhadných okolností zmizí. Jde do říše Usirovy za svým milovaným Tutanchamonem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 admin admin | Web | 19. února 2008 v 17:30 | Reagovat

nekopírovat!!!!

2 Mája - SB Mája - SB | Web | 19. února 2008 v 17:47 | Reagovat

U ěm an blogu začlo 1 kolo SONB tak si začni shánět hlasy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama