devátá brána

15. února 2008 v 16:50 |  horory.hororové příběhy
Devátá bránaDean Corso (Johny Depp) je expert na oceňování a určování pravosti knih, který tu a tam zneužívá neznalosti zákazníků ke svému obohacení. Jednou je kontaktován bohatým sběratelem Borisem Balkanem (Frank Langella) v záležitosti určení pravosti jisté knihy. Jedná se o dílo "Devět bran do Království Stínů", jehož autorem je údajně sám Satan. Je tu ale malý problém. Tuto knihu vlastní kromě Balkana ještě další dva lidé. Existují tedy tři exempláře a všichni tři jejich majitelé jsou pevně přesvědčeni o pravosti toho svého. Balkan je přesvědčen, že pravý je jen jeden z nich a posílá Corsa do Evropy, aby pravost knih ověřil.
Devátá bránaCorso si bere Balkanův výtisk s sebou a jiní znalci v Evropě ihned odhalí, že tento výtisk patřil Andrew Telferovi, který za záhadných okolností spáchal sebevraždu a před tím knihu Balkanovi prodal. Corsa ale čekají mnohem horší překvapení. Majitel dalšího exempláře je po návštěvě Corsa nalezen utopený v bazénu a z jeho knihy je vytženo několik stran zobrazujících rytiny. Ani druhý majitel nezůstane po Corsově návštěvě dlouho naživu a je tedy jasné na koho padá vina. Ale o to tu nejde. V knihách je ukryto nějaké tajemství devíti bran, po kterém evidentně pase více lidí. Corso nyní musí zjistit, co knihy ukrývají a podle toho se rozhodnout, co dál.
Devátá bránaFilm má moc pěkný námět i když jeho knižní předloha je prý lepší. Zároveň má výbornou atmosféru točící se kolem satanismu, okultismu a starých knih. Prvek romantiky mu dodává tajemná postava bezejmené dívky (Emmanuelle Seigner), která zde vystupuje jako Corsův anděl strážný. Zkrátka se objevuje vždy v momentě, kdy Corsovi teče do bot. Děj plyne hodně pozvolna, ale není to na škodu. Trošku slabší je závěr. Jako by tvůrci najednou nevěděli, jak to rozumně ukončit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

ty kdo si tu byl klikni sem

byla jsem tady 100% (69)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama