lily allen

8. února 2008 v 19:59 |  životopisy
životopis -Lily Allen
-se narodila 2. května 1985; Hammersmith, Anglie
- název CD: Alright still; CD přezdívané jako Letní deska
-krátce se živila jako barmanka, příležitostná herečka i prodavačka v květinářství.
-není ten typ děvčete, co se trápí kvůli pár nadbytečným kilům.
-Je dcerou britského herce Keitha Allena a producentky Allison Owen, vyrostla na hudební vlně svých rodičů; na punku, ska a reggae. Svůj vlastní styl si ve čtrnácti letech našla v junglu , drumu a bassu. Nikdy neměla pořádnou práci, a prý je na to hrdá. Chození do školy ji taky moc nebavilo. Začala hodně číst a přemýšlet o tom, že chce sama psát o svém světě a chce tím bavit lidi. Zatím se nenaučila hrát na žádný nástroj, o to víc se snaží používat svůj hlas a hodně si zakládá na textech svých písní.

-Pro sebe si ji nejprve objevili ti, kdo brouzdají po internetových stránkách MySpace. Úvaha vydavatele je jasná: Pokud má někdo na svém profilu na stránkách MySpace pětadvacet tisíc přátel, to znamená lidí, které jeho stránka zaujala natolik, že zanechali svůj internetový odkaz, rozhodně umí zaujmout.
-ještě před pár týdny zpěvačku Lily Allen vůbec nikdo neznal, proto musela tahle hvězda první velikosti brát drobné kšefty u slavnějších kolegů. I u Robbieho Williamse,ten ji angažoval jako vokalistku na své nové album. Nazpívala s ním tři skladby jako bezejmenná spolupracovnice.
Článek z idnes:
Z té části britské scény, která nereprezentuje výhradně kytarový zvuk, jako by nevycházel nikdo jiný než noví Mikeové Skinnerové nebo Mikeové Skinnerové v sukních.
Touto nálepkou PR manažeři ocejchovali i jednadvacetiletou hvězdičku, jejíž životopis zní tak přitažlivě, že by mohl být smyšlený.
Dcera známého komika navštěvovala privátní školu, kde zlobila. V patnácti dostala od London Records nabídku zpívat s dívčí kapelou, ale jako rozená sólistka odmítla. Přestože se z toho nakonec vyloupli Sugababes, Lily litovat nemusí.
O pár let později na Ibize potkala manažera Audio Bullys George Lamba, který ji k sólové dráze pomohl. Životopis s jistou pýchou zmiňuje, že na Ibize Lily zůstala po dovolené s rodiči. Těm nakukala, že chce strávit pár dní s přáteli, ve skutečnosti ale pracovala v obchodě s deskami a prodávala tanečníkům extázi.
Lamb ji ze šikmé plochy včas vytáhl a šoupnul ji do světa showbyznysu, kde byla mladá Lily jako ryba ve vodě. Hned pourážela řadu kolegů jako Bob Geldof, Kylie Minogue, Sandi Thom nebo Carl Barat a když se jí zeptali, jak oslavila první místo hitparády, kterého dosáhla se singlem Smile, odpověděla slovem "gak", což je slangově kokain. Hned to sice obrátila v žert, přesto toho byly druhý den plné noviny a publicita Lily Allen zase povyrostla.
Bylo by ale nefér neuvést, že hlavním důvodem popularity Lily je její vydařený debut Alright Still, na kterém se přes inteligentní holčičí pop pouští i do lehčího grimeu nebo dubu se sarkastickými a upřímnými texty. "Nejsem žádný velký muzikant, nerozeznám kytaru od baskytary, ale jsem velký hudební fanda. Když se mi něco líbí, poslouchám to furt dokola a dokola, dokavaď mi z toho není zle," směje se Lily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kdy maj bejt bleskovky???

pondělí+úterý 26.3% (21)
úterý+středa 6.3% (5)
středa+čtvrtek 2.5% (2)
čtvrtek+pátek 3.8% (3)
pátek+sobota 6.3% (5)
sobota+neděle 8.8% (7)
každý den 46.3% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama