linkin park

8. února 2008 v 20:00 |  životopisy
Linkin Park - životopis
Počátky Linkinů hledáme u skupiny Xero, kterou založili dlouholetí spolužáci Mike Shinoda a Brad Delson. První nahrávku vytvořili v roce 1993 v malém studiu ložnice Mika. Ke skupině se pak přidal jejich třetí spolužák Rob Bourdon. Mike ještě přivedl spolužáka z vejšky Joea Hahna a také Brad našel v době vysokoškolského studia dalšího člena - spolubydlícího na kolejích Davea Farrella. Kapela sehnala ještě zpěváka - výborného Chestera Benningtona z Arizony. A kompletní kapela (jihokalifornského původu s výjimkou Chestera) byla na světě. Zbývalo už jen vymyslet nové jméno. Skvělý nápad názvu Hybrid Theory byl zamítnut, protože taková kapela už existovala, a tak vymysleli spojení jiných dvou slov - Lincolin Park, které změnili na konečný název Linkin Park. Celou skupinu Linkin Park tedy tvoří zpěvák Chester Bennington, rapper Mike Shinoda, kytarista a baskytarista Brad Delson, bubeník Rob Bourdon, DJ Jospeh Hahn zvaný Joe a basista Dave Farrell s přezdívkou Phoenix. O samply se stará Mike a Joe.
Na jaře 2000 podepsali smlouvu s Warner Bros. Records. Po těžkém rozhodování si za producentavybrali Dona Gilmora, který je prý dokáže přimět k tvrdé práci na psaní písní. Ihned začali pracovat na svém debutovém albu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tí_nuška Tí_nuška | Web | 8. února 2008 v 20:07 | Reagovat

Ahoj! hlasuj pls na této adrese: http://liliradka.blog.cz/0802/finale-sonb-1 jsem tam jako Tí_nuška - je to finále, tak prosím hlásni... díky moc a promiň za reklamu

PS: jestli potřebuješ taky někde hlásnout, napiš na blog...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama