jak mít krásnou pleť

30. května 2008 v 12:52 | blackcherry |  jen pro holky
Krásná pleť? Jedině ta hydratovaná! Můžete mít doma třeba tisíc nejdražších krémů, ale nebude vám to nic platné, pokud bude vaše pleť »žíznit«. Jestli chcete mít pleť pružnou a bez vrásek, bez hydratace to nepůjde!
Proč hydratovat?
Kůže, která je zdravá, obsahuje 70 % vody. V povrchové části kůže se drží asi okolo 12 % vody. Pokud se tento poměr naruší, výsledkem je dehydratovaná pleť, která se rychleji zvrásní a ztrácí pružnost. Pokud by stav dehydratace trval delší dobu, následky na pleti by byly katastrofální - suché pupínky, svědění, podrážděná pleť, výskyt ekzémů. Týká se to nejen pokožky na obličeji, ale i na celém těle.
Co vás spolehlivě zbaví vody?
Odborníci se shodují, že mýdlo je agresivní čistící prostředek. Ničí ochrannou vrstvu pokožky, proto používejte přípravky bez obsahu mýdla a jemná odličovadla. Ochranný film vám také spolehlivě zničí dlouhá horká koupel. Sprchujte se jen krátce a vlažnou vodou. Raději to nepřehánějte ani s pitím kávy. Po vypití kávy se kůže kvůli obsahu kofeinu zahřívá, potí a zbavuje tekutin. Ke každému šálku kávy si dejte sklenici vody, aby se rozdíl vyrovnal. Se sluncem a opalováním taky raději opatrně. UV záření vám totiž kůži spolehlivě vysuší. V letních měsících používejte zásadně hydratační kosmetiku s ochranným faktorem.
Zavlažujte!
Jestli chcete něco udělat pro vaši krásnou pleť, nepodceňujte příjem tekutin. Denně vypijte alespoň tři litry tekutiny. Nevhodné jsou nápoje typu cola a vůbec sladké limonády. Vsaďte na čistou pramenitou vodu, zelený čaj a ředěné ovocné šťávy. Dehydratací pokožky trpívají lidé, kteří denně vypijí pouze necelý litr tekutiny. Mohou se u nich vyskytnout problémy s přesušenou kůží a ekzémy.

Osvěžující sprška

Samozřejmostí je používání kvalitních hydratačních krémů, ale třešničkou na dortu v zavlažovací péči o pleť je minerální voda ve spreji, zejména v teplých měsících si ji nebudete moct vynachválit. Neuvěřitelně rychle totiž pleť osvěží, hydratuje a zjemní. V případě nouze můžete použít i obyčejnou minerálku v rozprašovači. Doporučujeme ale trochu investovat a koupit speciální pečující minerální vodu určenou přímo na obličej. Vyzkoušejte třeba značky Evian, Vichy, La Roche Posay. Jejich nespornou výhodou je, že neporuší ani make-up a můžete je použít k osvěžení kdykoliv během dne.

Dáváte si záležet na hydrataci pleti?

Autor: Leona Olšerová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama